Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Úspěch i přes dobu Covidovou!

Natálie Škulavíková a Nelly Nikolićová z kategorie KIDS A v Příboře se v druhé polovině školního roku rozhodly, že by rády zkusily pár on-line soutěží, jako DUO.

Společnou silou a s pomocí maminky Natálky a trenérů Dáši a Honzy, si holky vytvořily minutovou choreografii, ve které se mísily rytmy Dancehallu, HipHopu a MTV stylu. Nesměla chybět i nějaká akrobatická část a bylo HOTOVO! A úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Holky vyzkoušely on-line soutěže Mia Dance Festival, Crown The Best a Taneční skupinu roku, ale o těch předešlých až příště. Dnes se zaměříme na Taneční skupinu roku! a to konkrétně na soutěž SUPERPOHÁR taneční skupiny roku 2021. Která byla určena pro dua, tria a malé i velké formace. Soutěžit se mohlo ve třech výkonnostních kategoriích – HOBBY, ZÁKLADNÍ LIGA A PROFI LIGA. Přičemž u základní a profi ligy avizovali pořadatelé postup ze semifinálového kola do finále, které se konalo po více než 2 letech živě v Praze na hale Slavia a navíc bylo natáčeno Českou televizí!

Holky pilně natrénovaly své DUO, doladily se outfity, hudba a huraaaa na natáčení. Natáčení probíhalo v zahradách piaristického kláštera v Příboře, o které se postaral náš trenér Honza. Na počítači ještě doladil hudbu a bylo hotovo. Video nahráno na portál Taneční skupiny roku a následovalo on-line semifinále, které se konalo 27.června na jejich webových stránkách. Celodenní promítání tanečních videí vyústilo ve vyhlašování výsledků a přišla chvíle napětí. Ze 12 duetek ve street dance se naše dvojička probojovala mezi 6 nejlepších choreografií a čekalo nás 11.července finálové natáčení v Praze na velké stagi, před porotou a hlavně před halou plnou publika!

Ale co teď? 11.července jsou již letní prázdniny, u nás probíhal pobytový taneční camp – LDance Summer Camp a rodiny obou děvčat již měli domluvené dovolené a práci. A tak si všichni začali měnit plány, abychom holky alespoň částečně na natáčení připravily. Na začátku prázdnin se konaly dva individuální tréninky, kde se doladily detaily, změnily některé kroky, ale teď už to bylo pouze na Natálce a Nelly. Natálka pilně trénovala doma a na výletě v Praze, kde se s rodinou vydala ještě před natáčením. Nelly zase vyrazila na tábor, kde neměla k dispozici hudbu a tréninku, dle jejich slov, moc nedala. Což samozřejmě nás trenéry po konání pobytového tanečního tábora moc nepotěšilo. V polovině tábora si ji maminka vyzvedla a vyrazili společně 11.července vlakem do Prahy. My trenéři jsme se v pátek vrátili po tanečním campu a po jednodenním odpočinku také vyrazili do Prahy, abychom se před polednem všichni potkali před halou. Holky se tak mohly pořádně protáhnout, zahřát a několikrát si choreografii zopakovat. A přišel jejich čas! Začala kategorie street dance děti – základní liga. Holky, až na jednu drobnou chybičku, zatančily, jak nejlépe mohly. A my trenéři jsme na ně byli opravdu velmi pyšní. Během následujících tří hodin jsme shlédli další skvělé choreografie jiných tanečních skupin a kategorií a přišlo vyhlašování. Tak nějak jsme se po výkonech ostatních duet smířili s tím, že naše holky skončí na neoblíbené bramborové anebo na třetím místě. O to víc jsme byli nakonec nadšení, když se vyhlásilo čtvrté místo a holky na něm nebyly, když se vyhlásilo třetí místo a holky na něm stále nebyly a nakonec přišlo druhé místo a když moderátor vyhlásil LDance, byl to tak krásný pocit, slyšet opětovně naši taneční skupinu na stupních vítězů a to z celé České republiky! Vítězem se staly holčičky z Dance Group AD Domažlice, které se právem umístily na prvním místě. A velmi jim tímto gratulujeme.

A našim holkám z LDance Příbor – Natálce Škulavíkové a Nelly Nikolićové, děkujeme za vzornou reprezentaci naší taneční skupiny. Jejich píle a odhodlání, které vložily do své choreografie, přinesly po dvou letech bez soutěží ten krásný pocit euforie z umístění, který nám tak chyběl!

A i vy si můžete vysílání SUPERPOHÁRU užít společně s námi! Jelikož již v neděli 12.9. vysílá Česká televize finále od 13:25.