Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

LDance City Camp 2021 – příměstské taneční tábory v Příboře a v Havířově

Jak tomu již pravidelně bývá. Vždy, na přelomu prázdnin, se u nás v LDance konají příměstské taneční tábory – LDance City Camps.

Tentokrát jsme 2 týdny plné tance, her, bojovek a aktivit započali ve městě Příboře, kde se příměsťák konal od 26. do 30.července v kulturním domě. V letošním roce se přihlásil enormní počet dětí a nakonec se nám na tanečním sále potkalo místo 30 dětí, dokonce dětí 34! A to samé dívky.

V Havířově příměstský taneční tábor probíhal následující týden, tj. od 2. do 6.srpna. A přihlášeno bylo přesně 30 dětí, avšak jeden z kluků to bohužel vzdal a celého týdne se nakonec účastnilo 29 dětí, z toho i dva odvážní kluci! Což nám samozřejmě dělá velkou radost, jelikož tanec, především ten streetový, není pouze pro dívky, ale přeci i pro chlapce.

Celý týden byl protkán spoustou tanečních workshopů pod vedením instruktorek a trenérů z LDance. Naučili jsme se během týdne dohromady 7 tanečních choreografií! V Příboře nás navštívil také náš oblíbený tanečník Electric Boogie a Hip-Hopu Patrik Ulman a naučil nás 2 super sestavičky. Avšak Havířov mu již z časových důvodů nevyšel (trénoval své svěřence z Ostravy na soustředění) a tak nám poslal alespoň video s omluvou a dal za úkol našim šikovným instruktorkám, aby děti sestavy naučily. Takže ani v Havířově táborníci o tyto dvě super sestavičky nepřišli.

Na počátku týdne byly děti v obou městech rozděleny do týmů a během týdne je čekaly úkoly a hry, za které získávaly body. Jedním z takových úkolů bylo vytvoření divadelního představení - pohádky s tanečním vystoupením. A že nás děti opravdu překvapily. Ve většině týmů si připravily i kostýmy, rekvizity a dokonce i kulisy. No zábava k popukání. Pod vedením instruktorky Kačky, která je dlouholetou členkou TS LDance, ale také se od útlého mladí věnuje moderní a estetické gymnastice, se děti pořádně protáhly a připravily na lekci gymnastiky a akrobacie. Vyzkoušely si výdrže ve sňůře a provazu na židlích i mimo ně a spoustu akrobatických cviků na naší airtrack žíněnce, nechyběly kotouly, hvězdy, přemety vzad a vpřed, ale ti odvážnější zkusili i arab, salto či flik. Naše druhá instruktorka Anet, která se v dětství věnovala sportovní gymnastice a miluje tvrdší streetové styly, jako jsou například Hip-Hop a Poppin, si pro děti připravila oldschool hiphopovou sestavu plnou amerického rapu a následně lekci završila akrobacií a Break Dance, kde se děti naučily stojky na rukou, na hlavě a různé freeze, které jsou pro tento taneční styl typické. Jde o zastavení pohybu celého těla, často v zajímavé poloze nebo mimo rovnováhu těla. A i zde se našla hromada dětí, která se toho nebála a šla do toho opravdu a doslovně po hlavě. Děti si užily neonovou párty, během které se naučily dancehallovou sestavu ve dvojicích pod vedením vedoucí Dáši. Druhý vedoucí Honza se spolu s instruktorkou Klárkou postarali o zábavnou hru, ve které byly zapojeny cviky z kondičního cvičení, aby děti i trošičku potrápili. Ve středu jsme se, jako každý rok, vydali na celodenní výlet. A opětovně jsme vsadili na Family park Skalka v Ostravě, kde na děti čekal VIP náramek a neomezená zábava na všech atrakcích, které park nabízí - tubing, rýžování zlata za sladkou odměnu, aquazorbing, nafukovací atrakce, kolotoče (horská dráha, šálky, autodrom, aj.), virtuální realita, mini zoo, bludiště, jump aréna a spoustu dalšího. A k tomu ještě na oběd pizza. Co více si přát? Bylo naprosto jasné, že děti přijdou následující den ráno unavené.

A tak, jak jsme předpokládali, se i stalo. Proto jsme dopolední program nastavili tak, ať není moc fyzicky náročný. U toho všeho jsme také zapojily i naše ručičky a něco si i vytvořili. První den jsme si nabatikovali bílá trička, protože batikovaná oversize trička jsou přeci hitem letošního léta! Takže to byla jasná volba! Doma si je děti s pomocí rodičů uvařily v hrnci, vypraly a následující den na ně instruktorky nažehlily LDance loga. K tričkům si účastnice ještě ušili scrunchie gumičky a kluci si nabatikovali ponožky. Celý týden si mohly holčičky u naší instruktorky Simči nechat uplést nádherné holandské copy s příměsí barevné chemlonky. A že měla Simča opravdu hodně práce!

Bylo to pět opravdu nabitých dní strávených se skvělou partou aktivních dětí plných pozitivní energie. A už teď se těšíme na příští prázdniny na našich LDance City Campech.