Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Jak nejlépe začít prázdniny? No přeci tancem!

Po dlouhém rozmýšlení jsme se nakonec s LDance týmem rozhodli, že k našim příměstským tanečním táborům přidáme ještě jeden intenzivní - pobytový. A tak vznikl LDance Summer Camp, který se konal hned první prázdninový týden od 2. do 6.července.

V pondělí 2. července v dopoledních hodinách dorazilo celkem 32 tanečníků všech věkových kategorií do rekreačního střediska Palkovické Hůrky, na které čekaly útulné pokojíčky a taneční sál s nabitým programem. Hned po obědě nás čekala přednáška o výrazovém tanci a shlédli jsme dokument o Darii Klimentové, české primabaleríně. A když už jsme se dozvěděli tolik zajímavých informací, je třeba je zužitkovat. Odpolední taneční lekce se tedy nesla ve stylu contemporary. Naše pozvání přijala mladičká, velmi talentovaná tanečnice Elen Šnoblová, která je dlouholetou členkou tanečního souboru TK Radost & Impuls Bohumín a také studentkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde studuje současný tanec. Věnuje se primárně jazz dance a contemporary. Účastní se různorodých tanečních stážích, jak v ČR, tak i v zahraničí a připravila si pro nás lekci se základní technikou, posilováním a následně i choreografii. A ikdyž to není street dance, kterému se primárně věnujeme, získali jsme mnoho nových poznatků a zkušeností. První den jsme večer zakončili promítáním animáku.

A v takovémto duchu se nesl celý týden. Každý den nás čekal jeden taneční styl, se kterým jsme se seznámili pomocí odpolední přednášky. Tanečníci již dopředu věděli, jaké styly se budou probírat a museli se na ně také patřičně připravit! Ke každému tanečnímu stylu si museli vytvořit outfit a v něm také v daný den tančit.

V úterý jsme započali den lekcí sportovní gymnastiky. Přizvali jsme si bývalou gymnastku Barboru Plánkovou, která se s dětmi pořádně protáhla a naučila je pár akrobatických a gymnastických cviků na airtracku, i mimo něj. Po obědě následovala přednáška a následně za námi dorazila lektorka a tanečnice z Beat Up Ostrava – Adriana Matějná. Její vášní se stal jamajský styl Dancehall. A tak jsme se v úterý odpoledne ocitli na prosluněné Jamajce, za přítomnosti rytmů reggae a reggaettonu. Tanečníci se oblékli do barev jamajské vlajky. Díky tomu jsme se mohli pokochat zajímavými kousky z šatníků našich tanečníků. A že to někteří vzali opravdu vážně! Večer si pro nás týmy připravily přehlídku tanečních outfitů a následovala neonová párty, kde jsme se opravdu vyřádili.

Ve středu dopoledne jsme se po vedením trenérky Dáši naučili choreografii Mi gente a zůstali tak ve stylu Dancehall a MTV. Odpoledne se pro nás připravoval opravdu nabitý taneční program. Po přednášce o stylu House Dance, nás čekaly 2,5h intenzivního tancování, kde bylo zapotřebí hbitých nohou. Tento tanec totiž klade důraz na rychlou práci nohou, která je kombinována s ladným a plynulým pohybem těla. Z Rožnova pod Radhoštěm za námi dorazil tanečník a lektor z taneční skupiny Heart2Beat - Adam Zep, který si zamiloval Dancehall a pravidelně se vzdělává na Jamajce. Ale jeho druhým oblíbeným stylem se stal již zmiňovaný House Dance. V první hodince jsme probírali základní housové kroky, ze kterých se vytvořila menší vazbička. Po 15min. přestávce nás čekala další hodinka a půl, při které jsme se učili pokročilejší choreografii, která byla protkána také Dancehallovými prvky. Čímž se z této choreografie stal HIT letošního Campu. Tím však tento den neskončil! Večer si pro nás vedoucí připravili zábavnou opičí dráhu a také stezku odvahy, která se protáhla do brzkých ranních hodin, jelikož se pár našich hrdinů bálo vstoupit do kouzelného strašidelné lesa.

Čtvrtek se po stezce odvahy stal kritickým dnem. A tak se protáhl budíček i snídaně a dopoledne jsme strávili procházkou na nedalekou rozhlednu. Pokochali se pohledem na okolí a zahráli pár skupinových her. Po obědě jsme opětovně usedli do klubovny na promítání přednášky o stylu HipHop. Po přednášce jsme pelášili na bojovku a pak už huraaaa na další lekci. Tentokrát se skvělou choreografkou a tanečnicí Alenou Langerovou, která je majitelkou tanečního studia DUCKBEAT. Specializuje se na street dance styly, je držitelkou mnoha titulů Mistrů ČR v hip-hop formacích a získala cenu Richarda Hese CHOREOGRAF ROKU 2014. A pro nás si připravila základní Hip-Hop kroky, ze kterých následně vytvořila choreografii. Hip-Hop se rozděluje do dvou základních typů a to do Oldschool a New Style. A my jsme se tentokrát věnovali tomu novějšímu a tím je New Style Hip-Hop. A zahráli si tak na pořádné drsňáky. Večer jsme všechny styly z předešlých dní využili v Battlu 1 na 1. A ikdyž se mnoho tanečníků zprvu ostýchalo, nakonec vznikla na našem provizorním tanečním parketě neskutečná atmosféra a battlu se zúčastnili téměř všichni. A to i jedna z našich nejmladších účastnic Pavlínka Jozková, která to na parketě opravdu rozjela.

V pátek už nás čekal pouze dopolední trénink Electric Boogie s Patrikem Ulmanem. Který dorazil již ve čtvrtek večer a společně s Dášou hodnotili nezapomenutelný Battle LDance Summer Camp 2021. Patrik je několikanásobný mistr ČR v electric boogie, mistr evropy a vicemistr světa. Takže bylo jasné, že tentokrát se budeme věnovat čistě Electric boogie, nebo-li robot dance. Při tomto tréninku jsme si zahráli na roboty a loutky a že nám to opravdu šlo! Po obědě jsme se pak o tomto stylu dozvěděli další informace během poslední přednášky.

Celý týden byl protkán také spoustou soutěží a kondičních cvičení, které si pro tanečníky připravili trenér Honza a instruktorka Klárka. Díky nichž naši táborníci získávali cenné body pro své týmy. Na počátku týdne si týmy vylosovaly styl tance, které jsme během týdne probírali. Následně na něj musely vytvořit choreografii, kterou nám v pátek odpoledne zatančily a získaly tak poslední možné body do celkového hodnocení. Viděli jsem tak krásné choreografie ve stylu Dancehall, Contemporary, Hip-Hop a Electric Boogie.

Byl to skvělý a opravdu nabitý týden s partou úžasných dětí. A my už se teď těšíme na příští rok! Termín Vám zveřejníme již brzy!


Tým LDance